Gdzie w Krakowie można wykonać leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie endodontyczne, popularnie nazywane leczeniem kanałowym, to często jedyna alternatywa dla osób, które cierpią na zapalenie miazgi lub tkanek okołowierzchołkowych i chcą zachować chory ząb. Wiele osób dalej uważa, że leczenie kanałowe jest bolesne, zajmuje dużo czasu i zawsze może się nie powieść. Takich pacjentów staramy się uspokoić – dzięki możliwościom dzisiejszej stomatologii leczenie kanałowe przebiega bez bólu, w ciągu jednej wizyty i co najważniejsze – z natychmiastową oceną skuteczności zabiegu.

Dlaczego korzystamy z mikroskopu?

Dobrej jakości mikroskop to dzisiaj obowiązkowy element w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Tylko dzięki niemu możemy dokładnie zbadać strukturę chorego zęba. Infekcja miazgi daje silne oznaki bólowe. Ząb musi zostać całkowicie oczyszczony ze wszelkich bakterii. Największej precyzji wymagają od dentysty wąskie kanały zębowe, które nie dość, że trzeba oczyścić, to jeszcze osuszyć, nadać im kształt i uszczelnić. Kiedyś lekarze nie korzystali z mikroskopu, który dawał pełen wgląd w budowę zęba. Dlatego nierzadko leczenie kanałowe kończyło się porażką związana z niedostatecznym oczyszczeniem kanału czy nieodpowiednim wypełnieniem.

W naszym gabinecie stosujemy wysoce oceniane mikroskopy firmy Leica, które pozwalają uzyskać aż 40-stokrotne powiększenie. Do tego korzystamy z endometru, którym możemy dokładnie zmierzyć głębokość kanałów. O powodzeniu zabiegu decyduje natomiast wynik kontroli przeprowadzanej za pomocą przenośnego aparatu rentgenowskiego, który nie jest szkodliwy dla pacjenta. Takie nowoczesne wyposażenie oraz wieloletnia praktyka pracy ze sprzętem pozwala zaoferować nam komfortowe leczenie kanałowe, które w dodatku trwa zazwyczaj jedną wizytę.

Dlaczego my?

Oferujemy nowoczesną i skuteczną metodę usuwania zainfekowanej tkanki, jaką jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Staramy się zaoferować rzetelną i pewną pomoc wszystkim osobom, jakie się do nas zwracają. Oferujemy miłą i profesjonalną obsługę.

Opening Hours

Monday

10:00-13:00

Tuesday

12:00-20:00

Wednesday

10:00-13:00

Thursday

12:00-20:00

Friday

12:00-20:00

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

ul. Wincentego Danka 8/U3, Kraków

GPS:

50.0934016, 19.9270186

Telephone:
Email:

-