GRC Beton zajmuje się betonem zbrojonym włóknem szklanym, czyli GRC, od 1978 roku. To właśnie w tym roku w USA GRC Beton wykonywał zmiany tradycyjnych elementów elewacji na takie same, lecz z wykorzystaniem technologii GRC (GFRC). W późniejszych latach firma ta zdobywała doświadczenie na kilku kontynentach.

Lider technologii GRC w Polsce

Dotychczasową realizacją, która sprawiła, że GRC Beton jest liderem technologii betonu zbrojonego włóknem szklanym są obiekty architektoniczne, a także produkowane i stosowane wymiary płyt elewacyjnych (2000 x 4000 x 20mm). Firma GRC współpracuje z biurami projektowymi, konsultuje i prezentuje możliwości tej technologii bezpłatnie, na terenie całego kraju. Posiadają oni systemy jakości ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001:2007. Do realizacji można zaliczyć:

  • Londyn – Bond Street station,
  • Kraków – Galeria Serenada,
  • Warszawa – Hala Koszyki,
  • Katowice – Międzynarodowe Centrum Kongresowe,
  • Łódź – „Górna trasa”,
  • Gliwice – tunel w centrum miasta,
  • Białka Tatrzańska – stacje narciarskie.

GRC (GFRC) znajdzie zastosowanie w architekturze, infrastrukturze, wyposażeniu wnętrz, elewacji, płyt, fasad i innych.

Zalety betonu zbrojonego włóknem szklanym

GRC (GFRC) to produkt dużo trwalszy i bardziej wytrzymały od tradycyjnego betonu, stosowanego dotychczas w architekturze i konstrukcjach. Dodawane w fazie produkcji włókna szklane znacznie ograniczają ilość spękań skurczowych, które najczęściej występują w tynkach i innych betonowych nawierzchniach. Beton ten ma znacznie wyższy moduł sprężystości niż surowce, które wykorzystują włókna polipropylenowe. Beton GFRC jest trwały, plastyczny i łatwiej się formuje. Elementy wykonane z tego materiału są odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne, niskie temperatury i korozję. GRC idealnie sprawdza się w środowisku miejskim i przemysłowym. Ten nowoczesny materiał budowlany wysokiej jakości umożliwia tworzenie kreatywnych, nieszablonowych koncepcji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę www.grcbeton.pl i skontaktuj się z GRC Beton za pomocą formularza, mailowo lub telefonicznie.

Address

Our Address:

30-039 Kraków, ul. Pomorska 8/4

GPS:

50.0710861, 19.924996999999962

Telephone: